TOYOTA TÜRKİYE

ae-wallpaper2Yaklaşık 8 yıllık emekten sonra, 29 Kasım 2017’de bu restorasyon manevi olarak ulaşabileceği en son noktaya, Corolla’mızın geldiği yere dönüşü ile son buluyor diyebiliriz.

ae86

Küçük Ae86’mız Toyota ailesiyle buluşuyor! Toyota Türkiye ile!

Öncelikle bu hikayedeki heyecanı bizlerle paylaşan ve Toyota ailesine hikayemizi paylaşıp, anlatmamıza da vesile olan Sezen Yeşiltaç’a teşekkürlerimi borç bilirim ve yine Toyota Türkiye’ye, Toyota Fenomen’e ve Toyota Türkiye Ik’ya bizi dinleyerek onurlandırdıkları için teşekkürlerimi minnetlerimi borç bilirim.

Şahsım adıma Toyota Türkiye’de geçirdiğim 2 saatlik bu vakit 29 yıllık hayatımın en iyi vakitleriydi diyebilirim.

DEDE TORUN

Daha önce yaptığımız hazırlıklarda bir sürpriz yapılacağını söylemiştim.

Aracımız Toyota Türkiye Genel Müdürlüğüne Toyota Fenomenle buluşmaya gidiyor!

Sabah 07:00’da yağmurlu havada aracımızı yıkayarak yola koyuluyoruz.

IMG_9350

SSworks’ten yaptığımız 20dklık yolculuktan sonra Toyota Genel Merkez binasına ulaşıyoruz. Heyecan dorukta ve kalp atışlarımı kulaklarımda duyabiliyorum. 3 Yıldır verdiğimiz ilk defa işin gerçek sahipleri tarafından görülecek, hikayesi dinlecek..

Sorular dönüyor kafamda;

Aracı beğenirler mi? Hikayesi ilgi çeker mi?

IMG_9357

Toplantı öncesi hazırlıklarımızı tamamlıyoruz ve genel merkezin içine doğru yola koyuluyoruz, ekip bizi güler yüzüyle sıcacık karşılıyor ve soğuk kasım günü içimiz ısınıyor açıkcası.

img_9421.jpg

Tüm Toyota ekibi ile yaklaşık 1.5 saat süren sıcak sohbetimiz ile aracımızın tüm hikayesini paylaşıyoruz, onlar da heyecanımıza ortak oluyorlar, Serhat ile birlikte merak ettikleri her noktaya elimizden geldiğince cevap vermeye çalışıyoruz. Toyota ekibi zaten sıcak karşılama ve güleryüzü ile heyecanımızı dindiriyor. Hikaye günümüz Toyota’nın tarihinden başlayarak günümüz otomobillerine kadar geliyor. Bu şansı bana veren Tüm Toyota Fenomen ailesine teşekkür ediyorum tekrardan. İçerideki toplantı bitince dışarı bahçeye sürprize doğru çıkıyoruz.

t1

Dışarı çıkınca ne görelim! Bizim küçük Toyotanın torunu da bahçede yanyana gelmiş. Gt86 ile AE86 iki Toyota Mühendislik harikası otomobil yanyana! Seyrine doyum olmuyor.

t2

Ekiple birlikte aracın detaylarını incelemeye koyuluyoruz, heyecanı gördükçe gözlerim doluyor açıkcası. Bu bir başarı hikayesi benim için. Zaferin. Onurun.

Bir otomobil severin yaşadığı en güzel anlar.

IMG_9364IMG_9372IMG_9401

Fotoğraflar çekiliyor, gülünüyor, eğleniliyor…IMG_9390 (1)IMG_9381IMG_9407

Kaput açılınca anlatımı Serhat’a bırakıyorım. Yaklaşık 6 aydır açıp kapattığı kaputu motoru, yaptıklarımızı anlatıyor bu güzel insanlara.IMG_9376

GT86’nın sahibi Cem bey.

IMG_9405

Sizlere o gün paylaşılan birkaç Instagram hikayesini de paylaşmak isterim. Güzel yorumları için herkese tekrar teşekkür ediyorum.

 

Toyota Türkiye IK’nın hazırladığı günün özet videosu da şöyle:

 

Yeni aileme, Toyota Türkiye’ye teşekkürler!

tes.jpg